Iran'da Medikal (4)

Iran

'da Medikal

İran medikal sağlık sektörü Türkiye için önemli bir fırsat

İran medikal sağlık sektörü Türkiye için önemli bir fırsat

REED TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, "Expomed'de  310 milyon dolarlık iş hacmi yaratıldı. Bu yıl bu rakamın 350 milyon dolara çıkmasını bekliyoruz" dedi.

KEZBAN KARABOĞA

Sağlık sektörünün dev şirketleri 23'üncü kez İstanbul'da buluşacak. Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, sektörel trendlerin ve bilimsel etkinliklerin düzenlendiği Expomed fuarı bu yıl 24-27 Mart tarihleri arasında TÜYAP'ta gerçekleştirilecek. REED TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, "Expomed'de 310 milyon dolarlık iş hacmi yaratıldı. Bu yıl bu rakamın 350 milyon dolara çıkmasını bekliyoruz" dedi. Expomed, her yıl bir ülkeyi, onur konuğu olarak İstanbul'a davet ediyor. Bu yılın onur konuğu Almanya. Fuara 20'ye yakın firma Almanya'dan katılacak.

İran'dan 300 kişilik heyet gelecek

Expomed'de bu yılın ziyaretçi odak ülkesi ise İran.Ali Muharremoğlu, "Medikal sağlık sektöründe İran, Türkiye için önemli bir potansiyel. İran'dan 300 kişilik bir ekip Expomed'i ziyaret edecek" dedi.

'Dijital hastane konsepti geliştireceğiz'

Expomed'in 'Uluslararası olmak' konusunda yol aldığını, Avrasya'nın en önemli fuarı haline geldiğini belirten REED TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, "TÜYAP, 2012'de dünyanın en büyük fuar şirketi 'Reed' ile anlaşma yaptı. Böylece fuarlarımızı dünyaya duyuruyoruz. Artık yenilikçiliğe odaklanacağız, dijital hastane gibi konseptler geliştireceğiz" dedi.

 

Read more...

MEDİKAL ÜRÜNLER

1-      MEDİKAL ÜRÜNLER: İran daki medikal ürün tüketimi, ortopedik cihazlardan, diş dolgusuna, hasta yataklarından, sedyelere, hastanelerde kullanılan tüm makine ekipman ve cihazlara kadar bir çok ürün Uzakdoğu dan  gelmektedir. Uzakdoğu dan gelen ürünlere karşı kalite düşüklüğünden dolayı aşırı bir güvensizlik oluşmuş ve talep oranı çok düşüktür. Aynı zamanda Avrupa ülkelerinden de birçok medikal ürün gelmektedir. Bu ürünlerde ise fiyat pahalılığı çok yüksek olduğundan fazla talep görmemektedir. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı Türkiye deki birçok medikal ürün üreticisi ve toptancısı için iyi bir yatırım alanı olduğu görülmüştür.

1-      SAĞLIK SEKTÖRÜ: İran da sağlık sektörü dünyada olduğu gibi sürekli bir gelişim göstermektedir. İran daki en cazip ve kazancı en yüksek meslekler Tıp doktoru ve Diş hekimleri olduğu görülmüştür. Ancak Türkiye son yıllarda sağlık sektöründe özellikle organ nakli, ortopedik cerrahi ve estetik cerrahi alanlarında dünya da öncü bir konuma gelmiştir. Yapılan araştırmalarda dünyadaki en çok estetik cerrahi ameliyatların İran vatandaşları tarafından yaptırıldığı ortaya çıkmıştır. Özellikle bu konuda Türkiye deki sağlık kuruluşları için yatırım yapma ve potansiyel müşteri olarak çok iyi bir konumdadır.

Read more...

İRAN ÖZEL SAĞLIK HIZMETLERI İÇİN CAZIP BİR PAZAR

İRAN ÖZEL SAĞLIK HIZMETLERI İÇİN CAZIP BİR PAZAR

 


Frost & Sullivan analistlerine göre yaptırımlara rağmen İran

ekonomisi de İran sağlık sektörü de sürekli bir büyüme gösterecek.

Dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık gruplarından Frost & Sullivan’ın

gerçekleştirdiği araştırmaya göre genç nüfusu ile Ortadoğu’nun en kalabalık ülkelerinden biri

olan İran’ın sağlık hizmetleri sektörünü sürekli gelişen bir gelecek

bekliyor. İran’ın 75 milyonu aşkın nüfusunun yüzde 50’sinden fazlasının 35 yaş altında olduğunu

ifade eden Frost & Sullivan Türkiye Sağlık Birimi Analisti Uldouz Berenjforoush, doğal kaynak

Read more...